– Czar Złotych Par

Header 2 Gmina Potok Wielki Urząd Gminy Potok Wielki, Potok Wielki 106, 23-313 Potok Wielki Header 2 Gmina Potok Wielki Urząd Gminy Potok Wielki, Potok Wielki 106, 23-313 Potok Wielki Header 2 Gmina Potok Wielki Panorama - Potok Wielki Header 2 Gmina Potok Wielki Panorama - Potoczek Header 2 Gmina Potok Wielki Gmina Potok Wielki Parafia św. Mikołaja Biskupa w Potoku Wielkim

Jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego

 

Każdy jubileusz jest okazją do świętowania, ale Złote Gody to rocznica niezwykła, tak jak niezwykli są ludzie, którzy przeżyli razem pół wieku.

Mszą świętą w kościele pw. Św. Mikołaja w Potoku Wielkim w środę 21 września 2022 roku rozpoczęła się wspaniała uroczystość Jubileuszu 50-lecia Pożycia Małżeńskiego, par zawierających związek w latach 1971-1972.

Następnie Jubilaci wraz z zaproszonymi gośćmi udali się do Gminnego Ośrodka Kultury w Potoku Wielkim, gdzie odbyła się dalsza część uroczystości podczas, której wręczone zostały Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie, przyznane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, w dowód społecznego uznania dla trwałości małżeństwa. Prawdziwe, zgodne i dobre małżeństwo to takie, które przetrwa wszystkie życiowe problemy, by po latach zyskać wzajemne zrozumienie, tolerancję oraz wzajemny szacunek.

Ten wyjątkowy Jubileusz świętowało 19 par wśród, których obecni byli: Teresa i Tadeusz Dyjewscy, Lucyna i Henryk Gajowniczek, Teresa i Ryszard Garbacz, Marianna i Ignacy Głowala, Anna Kosior, Teresa i Franciszek Lewandowsccy, Zofia i Jan Naureccy, Elżbieta i Stanisław Naureccy, Marianna i Edward Oleszko, Helena i Michał Paczos, Irena i Adam Paproccy, Teresa i Stanisław Pietras, Władysław Szwedo, Elżbieta i Marek Wołoszyn.

Jubilaci, którzy z różnych względów nie mogli być z nami w tym wyjątkowym dniu to: Eugeniusz Kosior, Alina i Andrzej Kras, Wacława i Ryszard Lipińscy, Stanisława Szwedo, Teodozja i Władysław Tracz, Kazimiera i Zenon Tracz oraz Krystyna i Jan Wołoszczak.

W tym wyjątkowym wydarzeniu uczestniczyli zaproszeni goście, wśród których byli: ksiądz Artur Dyjak – Proboszcz Parafii pw. Św Mikołaja w Potoku Wielkim, Bolesław Gzik -Wicewojewoda Lubelski, Marian Giska -Przewodniczący Rady Gminy,  Romuald Młynarczyk i Grzegorz Rachwał Wice- Przewodniczący Rady Gminy oraz Jan Witkowski – Z-ca Wójta Gminy Potok Wielki.

Główny moment spotkania to uroczyste wręczenie Jubilatom Medali za Długoletnie Pożycie małżeńskie przyznanych przez Prezydenta RP, którego dokonał Wicewojewoda Lubelski – Bolesław Gzik. Jubilaci otrzymali również dyplomy okolicznościowe, kwiaty i upominki wręczone przez Wójta Gminy – Leszka Nosala, Przewodniczącego Rady Gminy – Mariana Giskę oraz Romualda Młynarczyka i Grzegorza Rachwała – przedstawicieli Rady Gminy Potok Wielki.

Odśpiewano tradycyjne 100 lat i wzniesiono toast za wszystkich Jubilatów. Zwieńczeniem uroczystości Złotych Godów było wspólne zdjęcie oraz poczęstunek.

O oprawę muzyczną Jubileuszu zadbał zespół „Kapela z Potoka”, a szczególną niespodziankę sprawiła wnuczka jednej z par P. Marianny i Edwarda Oleszko – Ola Oleszko recytując wiersz skierowany do wszystkich Jubilatów.

 

Medal za Długoletnie Pożycie Małżeńskie stanowi wyróżnienie dla osób, które przeżyły ze sobą 50 lat w jednym związku małżeńskim i jest przyznawany przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

W tej doniosłej chwili Jubilatom.

 

Newsletter

Położenie gminy na mapie

Wróć go góry