– Turystyka

Header 2 Gmina Potok Wielki Urząd Gminy Potok Wielki, Potok Wielki 106, 23-313 Potok Wielki Header 2 Gmina Potok Wielki Urząd Gminy Potok Wielki, Potok Wielki 106, 23-313 Potok Wielki Header 2 Gmina Potok Wielki Panorama - Potok Wielki Header 2 Gmina Potok Wielki Panorama - Potoczek Header 2 Gmina Potok Wielki Gmina Potok Wielki Parafia św. Mikołaja Biskupa w Potoku Wielkim

Zaplecze dla turystyki ma charakter perspektywiczny. W sezonie letnim z noclegów skorzystać można w Internacie Zespołu Szkół Rolniczych w Potoku, dysponującym 90 miejscami. W ostatnim okresie w gminie rozwija się agroturystyka – gospodarstwa agroturystyczne (zwłaszcza w Malińcu i Osówku) oferują wyjątkowo atrakcyjny wypoczynek w scenerii stawów i otaczającej ich puszczy, wygodnie i tanio. Amatorzy “wczasów w siodle” mogą wypożyczyć konie wierzchowe w stajni ZSR w Potoczku.

Bazy agroturystyczne:

1. Elżbieta i Jerzy Czerwonkowie
Maliniec 75
23 – 313 Potok Wielki
tel. (015) 874 21 35

Gospodarstwo rolno leśne położone na obszarze Parku Krajobrazowego Lasy Janowskie, w pobliżu znajduje się rezerwat przyrody “Imielty Ług”. Zabudowania sąsiadujące z własnym stawem rybnym zapewniają doskonałe warunki wędkowania. Dla gości przygotowano dwa pokoje z osobną kuchnią i łazienką, a także pokój gościnny z telewizorem. Piękne lasy zachęcają do pieszych i rowerowych wycieczek, oraz do zbierania runa leśnego – grzybów, jagód i ziół.

2. Alfreda i Józefa Stępniowie
Potok Wielki 114
23 – 313 Potok Wielki
tel. (015) 87 40 250

Położona na uboczu ładna zagroda z wygodnym domem zaprasza gości na wypoczynek do niezwykłego pięknego ogrodu. Do dyspozycji gości duże mieszkanie wakacyjne – 4 pokoje, kuchnia łazienka. Wieś Potok Wielki ma ciekawą historię (kościół z XV w.), interesujące krajobrazy, pamiątki przeszłości, wiele osobliwości przyrodniczych i pomników przyrody. Lasy janowskie w odległości 3 km.

3. Alina i Eugeniusz Turowie
Maliniec 11
23 – 313 Potok Wielki
tel.(015) 874 21 31

Gospodarstwo położone w śródleśnej wiosce w otoczeniu malowniczych stawów. Niezwykle atrakcyjny przyrodniczo teren. Lasy Janowskie (ok.40 000 ha) wraz z dużymi zespołami stawów, bagien i torfowisk są siedliskiem wielu rzadkich roślin i ostoją dzikich zwierząt i ptaków. Gospodarze oferują trzy pokoje dwuosobowe, oddzielną kuchnię. Możliwość korzystania z całodziennego wyżywienia.

Newsletter

Położenie gminy na mapie

Wróć go góry