– Uwaga na oszustów!

Header 2 Gmina Potok Wielki Urząd Gminy Potok Wielki, Potok Wielki 106, 23-313 Potok Wielki Header 2 Gmina Potok Wielki Urząd Gminy Potok Wielki, Potok Wielki 106, 23-313 Potok Wielki Header 2 Gmina Potok Wielki Panorama - Potok Wielki Header 2 Gmina Potok Wielki Panorama - Potoczek Header 2 Gmina Potok Wielki Gmina Potok Wielki Parafia św. Mikołaja Biskupa w Potoku Wielkim
uwaga oszuści

uwaga oszuści

Wójt Gminy Potok Wielki ostrzega przed osobami, które w ostatnich dniach pojawiły się na terenie naszej gminy, podając się za współpracowników urzędu zbierających dane na nasze zlecenie, związane z montażem fotowoltaiki.

Sygnały o oszustach Gmina otrzymała telefonicznie od mieszkańców, którzy dzwonili z pytaniami, czy gmina rozpoczęła dodatkowy nabór na fotowoltaikę do realizowanego projektu i czy wysyła swoich pracowników w teren. Oszuści próbowali się podszyć również pod pracowników Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie.

Aktualnie nie są realizowane u mieszkańców żadne wizje lokalne czy przygotowania do montażu instalacji fotowoltaicznych, które miałyby odbywać się za pośrednictwem instytucji publicznych, czy też podmiotów zewnętrznych na zlecenie Gminy Potok Wielki.

Przypominam, że wszelkie formalności związane z realizacją projektu „Odnawialne źródła energii w gminie Potok Wielki” odbywają się w siedzibie Urzędu Gminy w Potoku Wielkim. Od osób wpisanych lub zainteresowanych wpisem na listę rezerwową projektu nie pobieramy żadnych opłat. Natomiast uczestnicy projektu, którzy podpisują umowy, będą zobowiązani do wpłat na konto bankowe Gminy Potok Wielki wskazane w umowie (przy podpisywaniu umowy w Urzędzie Gminy otrzymują również druk wpłaty). W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy o kontakt z Urzędem Gminy tel. 158740204.

Obecnie trwa procedura przetargowa. O rozpoczęciu prac w terenie poinformujemy po rozstrzygnięciu przetargu. Prosimy obserwować naszą stronę internetową.

Apeluję o czujność. Podobne oszustwa odnotowano już w kraju, to tzw. metoda wyłudzenia pieniędzy oraz danych osobowych „na fotowoltaikę”.

W przypadku jakichkolwiek podejrzanych czynności na posesjach dokonywanych przez obce osoby, proszę o natychmiastowe poinformowanie organów policji!

Newsletter

Położenie gminy na mapie

Wróć go góry