– Wolne miejsca na montaż ekologicznych kotłów na biomasę 5 klasy w ramach projektu „Odnawialne źródła energii w gminie Potok Wielki”

Header 2 Gmina Potok Wielki Urząd Gminy Potok Wielki, Potok Wielki 106, 23-313 Potok Wielki Header 2 Gmina Potok Wielki Urząd Gminy Potok Wielki, Potok Wielki 106, 23-313 Potok Wielki Header 2 Gmina Potok Wielki Panorama - Potok Wielki Header 2 Gmina Potok Wielki Panorama - Potoczek Header 2 Gmina Potok Wielki Gmina Potok Wielki Parafia św. Mikołaja Biskupa w Potoku Wielkim

baner z logami: funduszu europejskiego, rzeczpospolita polska, lubelskie smakuje życie i uni europejskiej

Projekt pn. „Odnawialne źródła energii w Gminie Potok Wielki” współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020

 

Wolne miejsca na montaż ekologicznych kotłów na biomasę 5 klasy w ramach projektu „Odnawialne źródła energii w gminie Potok Wielki”

Szanowni Państwo,

Gmina Potok Wielki informuje, że posiada jeszcze 3 wolne miejsca na montaż kotłów na biomasę:

– 2 kotły automatyczne na pellet o mocy 20 kW z podajnikiem i niezbędnym osprzętem (planowane do montażu kotły 5 klasy i posiadające certyfikat Ecodesign: firmy Heiztechnik Hit Pellet 20)

– 1 kocioł na zasilany zgazowywanym drewnem sterowany automatycznie ze zbiornikiem buforowym 1000 L i niezbędnym osprzętem (planowany do montażu kocioł 5 klasy i posiadający certyfikat Ecodesign: Atmos DC25S) Kocioł na zgazowywanie drewna jest zasilany drewnem kawałkowym.

Realizacja: wrzesień 2021 r.

Koszt pieca wraz z montażem  dla mieszkańca wynosi 8.500,00 zł. Koszt może ulec pomniejszeniu o 510,00 zł w przypadku uzyskania przez Gminę indywidualnej interpretacji podatkowej stwierdzającej, że Gmina nie jest zobowiązana do zapłaty podatku Vat od uzyskanej dotacji na realizacje projektu. Dofinansowanie wynosi 55% kosztów kwalifikowalnych projektu.

Według cen katalogowych producentów w/w piece wraz z dodatkowymi urządzeniami są co najmniej  o 100 % droższe.

Jednocześnie informujemy, że mieszkańcy  biorący udział w projekcie w związku z partycypacją w kosztach inwestycji, mają możliwość skorzystania z ulgi termomodernizacyjnej w podatku dochodowym od osób fizycznych.

Możliwość skorzystania z tej ulgi dotyczy osób rozliczających się z podatku dochodowego od osób fizycznych. Gmina na wniosek uczestnika projektu przekaże faktury Vat dokumentujące wartość udziału w projekcie.  

Zainteresowanych prosimy o kontakt  z Urzędem Gminy Potok Wielki:

tel.158740204   email: gmina@potokwielki.pl

 

Newsletter

Położenie gminy na mapie

Wróć go góry