– Zapraszamy na VIII Wojewódzkie Święto Ziół

Header 2 Gmina Potok Wielki Urząd Gminy Potok Wielki, Potok Wielki 106, 23-313 Potok Wielki Header 2 Gmina Potok Wielki Urząd Gminy Potok Wielki, Potok Wielki 106, 23-313 Potok Wielki Header 2 Gmina Potok Wielki Panorama - Potok Wielki Header 2 Gmina Potok Wielki Panorama - Potoczek Header 2 Gmina Potok Wielki Gmina Potok Wielki Parafia św. Mikołaja Biskupa w Potoku Wielkim

Urząd Marszałkowskie Województwa Lubelskiego oraz Gmina Fajsławice serdecznie zapraszają mieszkańców Województwa Lubelskiego na VIII Wojewódzkie Święto Ziół, które odbędzie się 15 sierpnia 2022r. w godz. 13.00-22.00 w Centrum Promocji Produktu Lokalnego w Boniewie.

To już ósma edycja tego wydarzenia, które w Gminie Fajsławice odbędzie się po raz czwarty. Wojewódzkie Święto Ziół to wydarzenie, które jest zwieńczeniem i uhonorowaniem ciężkiej pracy rolników, plantatorów i producentów ziół, z których Województwo Lubelskie słynie. To okazja do kultywowania i pielęgnowania pięknych tradycji dziękczynienia za zebrane plony zielarskie.

Partnerem Wydarzenia jest Województwo Lubelskie

Nad tegoroczną edycją Wojewódzkiego Święta Ziół patronat honorowy objęła Poseł do Parlamentu Europejskiego Beata Mazurek oraz Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski.

W programie zaplanowano: kiermasz produktów lokalnych, konkursy ziołowe, pokaz kulinarny wraz z degustacją potraw regionalnych, warsztaty wicia wianków, występy zespołów i kapel ludowych, koncerty zespołów: ŁZY, Rozstrojeni, Swoo High, Kapeli z Wysokiego

Dodatkowe atrakcje:

  • Bezpłatna strefa zabaw i animacji dla dzieci
  • Kiermasz produktów kulinarnych, lokalnych, ekologicznych oraz rękodzieła
  • Warsztaty wicia wianków
  • Konkursy ziołowe
  • Konkurs BHP dla rolników z atrakcyjnymi nagrodami organizowany przez KRUS Placówka Terenowa w Piaskach
  • Mała gastronomia – Leśnie w ,,Jankesie”

Wydarzenie będzie emitowane na antenie TVP 3 Lublin w programie „Lato z TVP 3”.

Szczegółowy program wydarzenia znajduje się w załączniku.

BĄDŹCIE Z NAMI NA WOJEWÓDZKIM ŚWIĘCIE ZIÓŁ W BONIEWIE !!!

VIII WOJEWÓDZKIE ŚWIĘTO ZIÓŁ program

 

 

Newsletter

Położenie gminy na mapie

Wróć go góry