– Złote Gody

Header 2 Gmina Potok Wielki Urząd Gminy Potok Wielki, Potok Wielki 106, 23-313 Potok Wielki Header 2 Gmina Potok Wielki Urząd Gminy Potok Wielki, Potok Wielki 106, 23-313 Potok Wielki Header 2 Gmina Potok Wielki Panorama - Potok Wielki Header 2 Gmina Potok Wielki Panorama - Potoczek Header 2 Gmina Potok Wielki Gmina Potok Wielki Parafia św. Mikołaja Biskupa w Potoku Wielkim

Mszą świętą w kościele pod wezwaniem św. Mikołaja w Potoku Wielkim rozpoczęła się wspaniała uroczystość Jubileuszu 50-lecia Pożycia Małżeńskiego, która odbyła się 4 sierpnia 2021 roku w Gminnym Ośrodku Kultury w Potoku Wielkim.

Jubilaci obchodzili swoje Złote Gody w latach 2019-2020, jednak ze względu na nasilającą się sytuację epidemiczną i bezpieczeństwo uczestników uroczystość nie mogła odbyć się wcześniej.

Ten wyjątkowy Jubileusz świętowało 14 par, które 50 lat temu związani zostali węzłem małżeństwa przyrzekając sobie nawzajem miłość, wiarę i uczciwość małżeńską.

Wśród obecnych byli: Anna i Stanisław Badura, Zofia i Marian Chołody, Ewa i Zygmunt Jarczuk, Zofia i Adolf  Maj, Marianna Naurecka, Stefania i Edward Paź, Janina i Leszek Pelc, Teresa i Henryk  Siroń, Helena i Ryszard Szabat, Zofia i Ignacy Szyszka.

Jubilaci, którzy nie mogli być z nami w tym wyjątkowym dniu to: Krystyna i Anatol Kolano, Alina i Antoni Mróz, Konstanty Naurecki, Alina i Tadeusz Piotrowscy oraz Czesława i Apolinary Szkutnik.

W tym wyjątkowym wydarzeniu uczestniczyli zaproszeni goście, wśród których byli: ksiądz Paweł Byczek, Przewodniczący Rady Gminy Marian Giska oraz Romuald Młynarczyk Z-ca Przewodniczącego Rady Gminy.

Główny moment spotkania to uroczyste wręczenie Jubilatom Medali za Długoletnie Pożycie Małżeńskie i legitymacji przyznanych przez Prezydenta RP, którego dokonał Wójt Gminy Potok Wielki Leszek Nosal.

Dostojnym Jubilatom  wręczone zostały ponadto pamiątkowe dyplomy, kwiaty i upominki ufundowane przez władze gminy Potok Wielki.

O oprawę muzyczną Jubileuszu zadbał zespół „Kapela z Potoka”, a szczególną niespodziankę sprawiła wnuczka jednej z par P. Heleny i Ryszarda Szabat – Karolina Rudnicka wykonując dla wszystkich par utwór „ Przeżyłam z tobą tyle lat,” co wywołało łezkę w oku u niejednej osoby.

Przy dźwiękach marsza  na cześć dostojnych Jubilatów wzniesiono toast symboliczną lampką szampana.

W miłej atmosferze i przy smacznym poczęstunku Jubilaci chętnie wspominali przeżyte ze sobą lata, bogate w chwile radości, szczęścia, ale i smutku czy przykrości. Jednak to dzięki tym wszystkim przeżyciom ich związek małżeński stał się mocniejszy, trwalszy i przetrwał do dziś gotowy na kolejne dni życia.

Newsletter

Położenie gminy na mapie

Wróć go góry